Nina Karolak-Wolinowska

Założycielka LIBRY

Opowieść zaczniemy od młodej i ambitnej nauczycielki angielskiego, która chciała uczyć inaczej niż wszyscy. Miejscem, gdzie zaczynała swoją przygodę z nauczaniem, była szkoła publiczna w małej miejscowości. Wykraczając poza schematy tradycyjnego nauczania obserwowała, jak jej uczniowie nabierali odwagi do komunikowania się po angielsku, odnosili sukcesy językowe i zdobywali nagrody. Choć dawało jej to wiele satysfakcji, to jednak system szkolny nadal ograniczał jej styl prowadzenia zajęć. Wtedy właśnie w jej głowie powstał pomysł na własną szkołę językową, która pozwoli jej uczyć na własnych zasadach, wykorzystując ze znanych metod to, co najlepsze. 

W 2011 roku spełniło się jej marzenie. Nina otworzyła Szkołę Językową LIBRA.

Jak prowadzimy zajęcia, czyli co jest dla nas ważne w edukacji językowej?

  • motywujemy i kładziemy nacisk na mówienie
  • dbamy o dobrą atmosferę i przyjazne relacje
  • stawiamy na przydatne zwroty i komunikaty
  • zajęcia odbywają się w kameralnych grupach
  • grupy składają się z uczestników na tym samym poziomie językowym
  • prowadzimy zajęcia grupowe i indywidualne

Co jeszcze?

Na naszym lektorskim pokładzie mamy wyjątkowych nauczycieli. To osoby, które żyją angielskim i mają naturalną pasję do tego języka. Z każdą z nich poczujesz się swobodnie i komfortowo.

Poznaj lektorów, którzy tworzą LIBRĘ

Nina - założycielka LIBRY

Supermoc: Pasja

Początki angielskiego kojarzą się jej z rozumieniem ze słuchu angielskich piosenek. Np. utwór Roxette „She’s got the look” „przetłumaczyła” jako „Ślizgaty lód”. Taki dystans i humor podczas nauki języka obcego bardzo lubi i zaraża nim swoich słuchaczy. 

Nina w skrócie: nieustannie głodna rozwoju, kocha podróże i wciąż podąża za swoimi marzeniami. Jako nastolatka pochłaniała „Przyjaciół”, a potem „Plotkarę”. To te dwa seriale ukształtowały jej zamiłowanie do Stanów Zjednoczonych. Marzyła, by rozmawiać po angielsku tak jak w „Przyjaciołach”, a w przyszłości zwiedzić miejsca tak dobrze jej znane ze szklanego ekranu. Ale Nowy Jork to niejedyna jej miłość. Drugą jest Londyn, który może zwiedzać z zamkniętymi oczami, zwłaszcza idąc śladami rodziny królewskiej. Nie wyobraża sobie, aby jej uczniowie uczyli się angielskiego bez znajomości kulturowego kontekstu. 

Paulina - lektorka angielskiego

Supermoc: Dynamika

Konia z rzędem dla tego, kto zna inną, tak dynamiczną lektorkę. Paulina doskonale wie, jak pobudzić do działania grupę, a co jak co, ale ruch w nauce angielskiego odgrywa kluczową rolę. Kiedy spada energia słuchaczy podczas zajęć, szybko zmienia styl pracy, aby uczniowie mogli złapać oddech i nabrać wiatru w żagle. Nie ma co się dziwić, że czasami sala zamienia się w parkiet do ćwiczenia układu choreograficznego, bo Paulina z tańcem (zwłaszcza latino i cha-chą) związana jest od dziecka. Co najważniejsze, nasi kursanci pokochali ją za organizowanie niesamowitych wydarzeń w szkole. Imprezki dla dzieci czy dorosłych, nie ma problemu. Paulina wie, jak wykorzystać muzykę, dynamikę i ruch, wprost proporcjonalnie do podnoszenia językowej poprzeczki.

Kto by uwierzył, że ta taneczna iskra, która podbija LIBRĘ, a nie „Taniec z gwiazdami”, w czasie wolnym uwielbia oglądać komedie romantyczne oraz fotografować? 

Justyna - lektorka angielskiego

Supermoc: Odwaga

Nikt tak jak Justyna nie nauczy Cię sięgać po sukces językowy. Kocha wyzwania, do tego stopnia, że jest w stanie pomóc każdemu, osiągnąć wymarzony poziom językowy. Chętnie bierze pod swoje skrzydła grupy biznesowe i kursantów, którzy mierzą wysoko. Przygotowanie do egzaminu językowego? Nie ma sprawy! Matura z angielskiego na 100%? Damy radę! 

Tak, z Justyną sięgniesz po swoje językowe Himalaje. Świetnie zagrzewa swoich kursantów do walki i wspiera ich na każdym etapie rozwoju. Słabsze dni zdarzają się każdemu, motywacja również może osłabnąć, ale w grupach Justyny nabierzesz odwagi, by ruszyć dalej.

Justyna prywatnie? Fanka „Harry’ego Pottera”, kosmetyków i mody. Lubi słuchać hip-hopu i prowadzić auto. Niekoniecznie wolno. 

Ania - lektorka angielskiego

Supermoc: Kreatywność

Być może gdyby nie miłość do angielskiego i nauczania, dziś byłaby copywriterką i pracowała w agencji kreatywnej. Ale całe szczęście dla nas i dla swoich uczniów, jest z nami i może robić show na lekcjach. Każde jej zajęcia są unikatowe i wypchane atrakcjami. Bo u kogo na angliku można zobaczyć edytowany przez lektorkę film na YouTubie, pogadać o fantastyce i zagrać w planszówkę po angielsku? Zapał Ani w tworzenie wyjątkowych lekcji przekłada się na zwiększoną motywację uczniów i ich otwartość do przełamywania barier w mówieniu. 

A prywatnie? Nie ma opcji, by Ania kiedykolwiek się nudziła. Jeśli nie podkłada dźwięków i muzyki pod film, nie ogląda kryminałów i historii o zjawiskach paranormalnych, to pewnie czyta fantastykę, przebiera się w stroje bohaterów ulubionych powieści fantasy, albo jedzie na konwent. 

Olga - lektorka angielskiego

Supermoc: Motywacja

Jeśli zależy Ci na wzmocnieniu swoich językowych przekonań i potrzebujesz lektorki, która potrafi być też coachem, to śmiało dołącz do grup Olgi. Genialnie zagrzewa swoich uczniów do językowych treningów. „Dasz radę”, „wierzę w Ciebie”, „wiem, że masz chwile słabości, ale przejdziemy to” – tak, to hasła, jakie często pojawiają się na jej lekcjach. Zawzięcie, wyrabianie silnej woli i strzelanie do jednej bramki, to wartości, jakimi często operuje na swoich kursach.

Nie ma co się dziwić, że Olga tak świetnie motywuje grupę w stylu trenerskim. Przez lata grała intensywnie w siatkówkę w pozycji rozgrywającej. I teraz te sportowe doświadczenia świetnie wykorzystuje na swoich lekcjach. 

Co warto wiedzieć o prywatnym świecie Olgi? Uwielbia polskiego rocka, z wypiekami czyta i ogląda wszystko, co wiąże się z rodziną królewską (choć niekoniecznie tą współczesną), w wolnych chwilach zgłębia świat architektury i… matematyki.

Justyna - lektorka angielskiego

Supermoc: Zaangażowanie

Zaangażowanie płynie w żyłach Justyny i objawia się w sercu naszej szkoły, z którą jest związana już od 2014 roku. Nikt tak dobrze nie zajmie się uczniami jak ona – lektorka, która wkłada swoją duszę w każdy pomysł, w każde zajęcia i w relację z każdym uczniem. Zresztą czego innego się spodziewać, kiedy jej pasją jest uczenie? Uśmiech na twarzy ucznia, kiedy dostanie dobry wynik z testu, słyszenie jak zaczyna mówić po angielsku bez przeszkód… To jest to co sprawia, że Justyny serce bije mocniej.

A na koniec, mała zagadka – u kogo na zajęciach można nauczyć się gotowania? Uwaga, podpowiedź: Justyna w swoich żyłach oprócz zaangażowania ma jeszcze miłość do gotowania.

Jak Ci się podoba nasz dream team? Już niebawem możesz poznać jedną z nich osobiście. To jak? Zarezerwujesz pierwszą lekcję, aby przetestować nas i sprawdzić, czy… przepadniesz na naszym angielskim?